Září 2017

Čistič brýlí Lautus

16. září 2017 v 18:51 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
Cena: 60kčProti mlžení brýlí používám levný český výrobek Lautus. Sice slouží k čištění brýlí, ale zjistil sem že se po nich brýle méně mlží. Ochranné brýle mám aktivní s větrákem, takže z nejhoršího jsem venku, ale občas se brýle přece jen zamlží. Pod ochrannými nosím dioptrické které se v největších hicech lehce zamlží. S lautusem se mi to už nestalo.
Než jdu hrát tak si brýle očistím tímto zázrakem a jejich mlžení je pak zanedbatelné. Nedá se říct, že by to fungovalo 100% dokonale, ale rozhodně to pomáhá. Cena je lidová kolem 60kč za lahvičku která vydrží roky.
Zkoušel jsem i jiné výrobky na čištění optiky, ale moc dobře to nefungovalo.

Závěr
Spreje proti mlžení nikdy nebudou 100% fungovat. Mnohem jednodušší je odstranit příčinu mlžení a to bývá rozdíl teplot na brýlích. Pára z vašeho potu se odpařuje a zkondenzuje na chladnějších brýlích. Takže používejte vzdušnou ochranu oličeje a umožněte vzduchu co nejlepší proudění kolem brýlí aby se pára mohla odvádět.

Batoh Condor Outdoor-Coyote

16. září 2017 v 18:40 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
Cena: 2100kčVideo recenze:


Nabíječky

16. září 2017 v 18:32 | Chuck |  Naše zbraně a recenze

Dnešní nabíjecí baterie nabízí luxus v podobě přijatelné ceny, nízké váhy a dostatečného výkonu pro naše zbraně. Ať už používáte jakoukoliv baterii od jakéhokoliv výrobce, je důležité se o ni starat co nejlépe, aby si udržela své parametry po celou dobu životnosti.
Každý typ baterie vyžaduje jinou nabíječku. Pokud žádnou nemáte a přemýšlíte co koupit, doporučuju vybrat nějakou namakanější, která zvládá všechny používané typy baterií. Pokročilá nabíječka nabízí bonusové funkce jako vybíjení, cyklování (opakované nabití/vybití a naopak) nebo nabíjení podle nastavených parametrů (např. nižší napětí pro dlouhodobé skladování). Pořízení kvalitní nabíječky je rozhodně krok správným směrem.

Kuličky

16. září 2017 v 18:22 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
6mm BBs

Na ukázku jak to nemá v kuličce vypadat: Jsou vidět vzduchové bubliny. Kulička za letu mění těžiště a to ji vychyluje ze směru.

Baterie

16. září 2017 v 17:39 | Chuck |  Naše zbraně a recenze

Fotky některých baterií které používám. Zhora NiCd,NiMH a Lipol:

Kolimátor Walther 2x30

16. září 2017 v 17:31 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
Cena: 300kč z bazaru (nový cca 1000kč)

Foto:

Kolimátor ACM 1x40

16. září 2017 v 15:58 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
Cena:550kč

Foto:

Kolimátor

16. září 2017 v 15:50 | Chuck |  Naše zbraně a recenze


Je optické zařízení pro snadné míření. Kolimátor na sklíčku zobrazuje tečku, která mění svojí polohu podle úhlu pohledu. Tečku vidí pouze střelec a cíl nic nevidí. Zásadní výhoda kolimátoru je, že kule letí vždycky za tečkou a vy neřešíte, jestli je tečka přesně uprostřed. Do kolimátoru se dívá oběma očima a díky kolimující (pohyblivé) tečce ani nemusíte lícit. Jde tak pohodlně střílet "od pasu", stačí tečkou překrýt cíl. Když nemusíte srovnávat pohled přes mířidla, ušetříte tím sekundu, která je často rozhodující. Běžné kolimátory nemají zvětšení což je výhoda, protože můžete oběma očima sledovat stále cíl a neztrácíte přehled o okolí. Při střelbě s kolimátorem nemíříte tak jako s klasickou optikou kdy musíte pracně zalícit, najít cíl a zamířit na něj střed záměrného kříže. U kolimátoru sledujete pohybující se cíl, který nespouštíte z očí a jen ho překryjete tečkou a pálíte.
Kolimátor ocení hlavně pokročilý střelec, který už umí mířit s pevnými mířidly. Začátečník rozdíl skoro nepozná a nikdy se nenaučí používat pevné mířidla. V reálu kolimátor zapomenete vypnout a na příštím hraní jste bez něj. Pak se hodí nosit náhradní baterku, nebo se nebát pevných mířidel.

MP5 PDW WE

16. září 2017 v 15:37 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
MP5 PDW (WE)
Cena: 3300kč

Po delším zvažování jsem si pořídil tuto krátkou zbraň od Cymy do budov a pro svižnější hru. Zbraň stála "pouze" 3300kč což je dobrá cena za takové zpracování.
Jedná se o celokovové provedení (kromě pažby a ručky které jsou z nylonu) s váhou okolo 3kg. Tělo zbraně je robustní a dobře sedí bez znatelných vůlí. Povrchová úprava mě lehce zklamala, protože barva není příliš kvalitní a najdou se místa kde je vrstva sloupnutá a znovu nastříkaná. Nakonec to působí tak, že povrch je takový "jetý". Zbraň lehce rozeberete vytažením kovových čepů a stejně tak lehce ji zase složíte. Hopup se nachází v předpažbí a stačí vytáhnout jediný čep k jeho dosažení.

Foto:

Plynovka FN SCAR WE

16. září 2017 v 14:25 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
cena: 8000kč

Goblinova plynovka od WE. Po krátkém provozu odešlo kladívko úderníku a zbraň skončila u mě na opravu. Kladívko jsem vyměnil, ale protože nebylo k mání nic originálního tak je tam od RAtechu za 900kč. Zbraň je pořád nefunkční, protože má nějakou výrobní vadu na těle a nezachytává se závěr. V praxi se to chová tak, že po výstřelu se vysype celý zásobník. Lidi na netu to řeší přihnutím těla, ale ti mají nějakou měkou slitinu zbraní Dboyi. U tohoto je to jakoby kalené takže s tím nehnu. Nepruží to, takže buď nic nebo se to ulomí celé. Jestli někdo ví co s tím tak pište.

Fotky:


G36

16. září 2017 v 12:33 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
Cena: 3800kč

Smetákova nová zbraň od SRC je příjemně lehká díky plastovému tělu a doplňkům. Se sklopnou pažbou dobře padne do ruky. Integrovaná 3x optika mě velice překvapila a je průzračně čistá bez zkreslení. Na to, že je šířka skel docela malá, optika je dobře světelná - propouští hodně světla a i ve stínu v lese je cíl dobře vidět. Dlouhá hlaveň, pružina M130 v základu a integrovaná optika dělají z této zbraně dobrého kandidáta pro začínajícího ostrostřelce.

Známé problémy zbraně:
Stejně jako MP5, zbraně trpí na dětské nemoci s přepínačem střelby, který se po letech může vychodit a pak nefunguje spolehlivě. Vše se dá řešit údržbou nebo koupit náhradní díly, takže to není kritické.

Foto:

Bajonet na AK47

16. září 2017 v 11:53 | Chuck |  Naše zbraně a recenze

Poslední hra v budově mě příjemně překvapila počtem blízkých setkání na pistolku nebo nůž, a tak sem zaplakal, že nemám bajonet.
Doma sem se pustil do výroby nějakého držáku. Nejdřív sem myslel na plastový držák z pvc trubek kam by šel nůž jednoduše nacvaknout a zase lehce vytáhnout. To sem ale doma nenašel, tak sem prohrabal šití a našel asi 8 cm širokou gumu a pásek suchého zipu. Sucháč byl bílý, ale sprej mu rychle ukázal zač je toho loket. Po nalepení a zaschnutí chemoprenu sem zkusil odolnost uchycení a zdá se vyhovující. Stejně nikoho nebodnete jako v reálu, protože i gumákem do žeber to pěkně zabolí. Pár fotek a zkouška ve videjku níže.

Bajonet na AK47:


Glock18 AEP CM 0.30

16. září 2017 v 0:47 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
cena: 1420kč

Měl jsem tuto zbraň na pár hodin v rukou, takže nebyl čas ani přečíst parametry na eshopech. Jedná se o elektricky natahovanou pistoli s možností střelby dávkou. Pistole je plastové konstrukce a působí kvalitním zpracováním. Plast je matný a zdá se být houževnatý a pružný. Můžu to srovnat s plastem u manuálních pistolí od ASG a je to velký rozdíl. I když na airsoftfóru někteří lidi nadávají na kvalitu zpracování, já bych to tak černě neviděl. Za tu cenu je zpracování až neuvěřitelné. Nikde nejsou žádné otřepy - pozůstatky vstřikování plastů do formy.

Foto:

Manuálka Colt 1911 TM

16. září 2017 v 0:37 | Miky |  Naše zbraně a recenze
Cena: 800kč

Tato manuální pistole od Tokyo Marui (čti: záruka kvality) je velmi přesným odrazem dnes již legendární pětačtyřicítky Colt M1911A1, a v airsoftovém světě si po právu získala neméně dobrou pověst.

Foto:

Pistole na první pohled vypadá skvěle. Tělo je komplet z tvrdého plastu, který má oproti čínským černotám nádech polní šedi, zatímco kovová je jen spoušť, tlačítko pro výhoz zásobníku a pár nezbytností. Plastové střenky věrně imitují dřevo a případně se dají bez problému vyměnit za střenky pro ostrého Colta. Na bocích závěru je originální ražení s koněm, nad spouští doplněné o značku TM a unikátní sériové číslo (co bych si bez toho počal..). Zásobník je jednořadý tlačák na 25 kulí a také si zachovává design předlohy.

Colt 1911 KJW

15. září 2017 v 23:59 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
cena:3800kč (Airsoft Morava)

Jahůdka si koupil novou pistoli na plyn. Jedná se o Colt 1911 v celokovovém zpracování z velice realistickými detaily. Po čase jsem zbraň odkoupil takže můžu napsat něco víc.

Foto:

Beretta M92F WE

15. září 2017 v 23:31 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
cena: 2500kč (morris CZ)

Foto:

Konečně jsem si splnil sen a pořídil jsem plynovou Berettu M92F. Jde o celokovové provedení od firmy WE. Hmotnost je 1170g a zbraň je v ruce příjemně znát. Při výběru pohonu jsem zvolil greengas (zbraň zvládá oba pohony při dokoupení druhého zásobníku na CO2 bombičky).
Zásobník je na 25 kuliček a na jedno pořádné naplnění plynu zvládne cca 50BBs. (Pořádné naplnění je asi 10-15s. Pro 25kulí stačí asi 5-10s). Po první sezóně mi přestal těsnit plnící ventil takže jsem koupil jiný. Klidně kupte dražší od jiného výrobce. Jsou složitější a mívají více kanálků a jejich provoz je mnohem bezproblémovější než u nejlevnějšího ventilu za 80kč. Drahé ventily se dají sehnat do 200kč. Jestli vás zajímá proč je zásobník oranžový tak vám odpovím otázkou. Zkoušeli jste někdy hledat černý zásobník v lese? :D
Hmotnost kulí si můžete určit díky štelovatelnému hopupu. Já používám 0,30g a letí to cca 25m rovně. To pro záložní kvér stačí. Na zbrani jsem nespokojený s provedením hopupu, který je dost jednoduchý a nestabilní. Hop gumu tlačí do hlavně malý šroubeček ( červík) který se samovolně povoluje. Nejde odhadnout míra účinku takže to po každém štelování musíte složit a zkusit. Při poslední rozborce jsem červík zvrchu zakápl sekunďákem tak to snad vydrží a pokud ne, tak kápnu přímo do závitu modrý Loctide. Celá zbraň jde lehce rozebrat a údržba je rychlá a jednoduchá. Přesnost kvéru není nijak závratná, ale na 50m se dá trefit člověk s trochou štěstí, což je na záložní kvér nevídaný výkon :)

Ak47 tactical CM042

3. září 2017 v 17:22 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
Cena:3600kč na Morris CZ

Foto:

Při výběru nové zbraně jsem měl chuť na něco dlouhého a přesného. Nejvíc by se mi líbila M14, M1 garand a podobné dobové kousky, jenže cena je obrovská a dostupnost doplňků a dílů je silně omezená.
Po chvíli přemýšlení jsem dospěl k názoru, že mi staré Ak47 sloužilo dobře a než se celé rozviklalo, bylo i přesné a dostřel byl dostatečný. Navíc mám pro AK47 zásobníky a nějaké náhradní díly. Rozhodl jsem se proto pro vyšší řadu AK47 tactical od Cymy CM042A.
AK47 CM042 je vyšší řada AK47 od Cymy. Jedná se o identickou zbraň jako je CM028A (klik), jen je tělo celokovové, v základu je M130 pružina a v mecháči jsou možná větší ložiska. M130 pružina bude příjemná změna proti staré M110 na kterou jsem byl zvyklý. Zbraň je proti nižší řadě lépe zpracovaná, má silnější pružinu a přesnou hlaveň. Odolnost a spolehlivost zbraně opět nezklame a jde v duchu zbraní AK. Pojďme se podívat na parametry zbraně a porovnání s CM028A.

Ak47 tactical CM028

3. září 2017 v 14:08 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
cena: 2350kč

Foto:

AK47 CM028 je nejrozšířenější řada AK47 od Cymy se kterou hraje mnoho lidí. Plastové tělo, kovové doplňky a mechabox verze 3 dělají z AK levnou, lehkou a odolnou zbraň. Při ceně kolem 2300kč dostanete přiměřenou kvalitu, přesnost i odolnost. To co se říká o ostrém AK47 platí stejně tak i v airsoftovém světě. Zbraň bude střílet až do posledního dechu zatímco jiné kvéry dohrajou při první dětské nemoci. Zbraň působí robustně a pro laika dost reálně.

Manuální pistole HPA M4505

3. září 2017 v 13:21 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
Cena: 460kč

Manuální pistole firmy Cybergun HPA M4505 je Taiwanský výrobek za nízkou cenu. S dekorační slevou tuto pistoli koupíte už za 460kč což z ní dělá kandidáta na levnou a nabušenou záložní zbraň.


Drátěná obličejová maska ACM

3. září 2017 v 12:23 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
Cena: 350kč

Vzhledem ktomu, že většina povstalců přezbrojila na aeg, letošní sezóna bude opravdu bolet. Proto jsem si koupil ochrannou obličejovou masku. Uchycení na hlavě je dvoubodové, i když na hlavě nedrží úplně ideálně. Často nosím BW čepici na které to drží mnohem líp.
Maska je lehce tvarovatelná rukou, ale dost tuhá proti dávce. Při testech vydžela s přehledem palbu dávkou z 30cm. Cena této masky byla do 350kč. Maska má dva popruhy takže jeden drží masku na hlavě a druhý ji přitahuje k obličeji. Až budete masku vybírat, kupujte verzi se třemi popruhy. Naopak verzi s jedním popruhem se raději vyhněte.

Závěr:
Tuto masku doporučuju, je jedna z nejlevnějších v dvoupropruhové kategorii a ochrannou funkci splní dokonale.

Brýle s kovovou síťkou

3. září 2017 v 11:59 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
Cena: 250kč

Ochranné brýle za 250kč vás opravdu neochrání. Možná poctivý materiál vydrží více, ale pamatujte na mrak střepinek které se odštípnou z kuličky po dopadu. Nikdy nejde spoléhat na kvalitu kulí nebo na to, že to neschytáte zblízka. Stát se to může a já osobně nechci hrát proti takto chráněným hráčům. Bál bych se moc. Posuďte sami.

Video test brýlí s kovovou mřížkou: Na videjko sem uplatnil nějakou youtube parádičku jako deShaker:) Proto jsou titulky totalně mimo !

Naše začátky

3. září 2017 v 11:48 | Chuck |  O nás
Naše zbraně
Na základce po velkém boomu kuličkových zbraní jsme měli každý pochopitelně nějakou zbraň. Většina měla King Cobru,Omegu a podobné ruční kousky. Cena byla více než přijatelná a sílu to mělo taky. Co si matně pamatuju, tak krásné modřiny zůstavaly aspoň týden.

Jeden příběh mimo téma :
V osmé třídě na zš jsme jeli na klasický školní výlet Bouzov-Úsov-Javoříčko se zastávkou v Olomouci. Na pouti jsme si všichni opatřili Omegy a jiné kvéry. Při rozchodu po městě jsme si stříleli jen tak bezpečně na cíle, ale nikdy né na lidi.
Když v tom vyběhl z jedné z bočních ulic jeden náš tlustý spolužák a v zádech měl asi 20 cikánů. Šli jsme se ho zastat, ale oni zmlátili nejbojovnějšího člověka ze třídy. Zkrátka cikánská férovka. Inu v tu přišly na řadu kuličkovky. Každý jsme sypali, co se do nich vlezlo, dokud se nedali na ústup.
Nejlepší kvér ze všech měl ale Jahůdka. Vymetl hračkárnu a koupil si UZI na baterie za několik stovek. Už si to moc nepamatuju, ale myslím že to i střílelo dávkou !
Za rok si Jahůdka koupil manuální brokovnici. Byla velká a všichni se mu smáli, že to musí tahat, ale jen do doby, než vystřelil. Na 5 metrů s tím šlo rozstřílet obal na kazetu. Tohle by Omegy nezvládly.

Takže když jsme po letech rozhodovali, co si nakoupíme na to domácí střílení, brokovnice byly jasná volba !
A Vám doporučuju to samé pro začátek. Zvyknete si na delší zbraň,rychlé přebíjení a dobrou mušku i výkon a přitom neutratíte moc peněz.

Brokovnice ASG Franchi SAS 12 short

3. září 2017 v 1:04 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
Cena: 1000kč

Gobova nová brokovnice do budov pro ničení živé síly. Má 3 hlavně a střílí 3 kuličky najednou. Fps ani další parametry neznám.


Brokovnice STTi- china gun

3. září 2017 v 0:47 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
cea:200
Kvalita a zpracování odpovídá nízké ceně kolem 200kč. Brokovnice má na sobě kýčovitě stříbrné plasty a tělo zbraně je tvořeno dvěma skořepinami spojenýma malými šroubky. Ty se po pár rozborkách nedají použít a budete muset šáhnout po izolačce a jiných.

Foto:

Chuck

2. září 2017 v 21:21 | Chuck |  O nás
Přezdívku Chuck mám už od základky z éry prvních reklam s Chuckem Norrisem. Jsem z Rožnova pod Radhoštěm. Mám rád zábavu, techniku, hudbu, umění a hodně dalších věcí.

Chcete mě podpořit? https://www.paypal.me/chuck53