Září 2017

Čistič brýlí Lautus

16. září 2017 v 18:51 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
Cena: 60kčProti mlžení brýlí používám levný český výrobek Lautus. Sice slouží k čištění brýlí, ale zjistil sem že se po nich brýle méně mlží. Ochranné brýle mám aktivní s větrákem, takže z nejhoršího jsem venku, ale občas se brýle přece jen zamlží. Pod ochrannými nosím dioptrické které se v největších hicech lehce zamlží. S lautusem se mi to už nestalo.
Než jdu hrát tak si brýle očistím tímto zázrakem a jejich mlžení je pak zanedbatelné. Nedá se říct, že by to fungovalo 100% dokonale, ale rozhodně to pomáhá. Cena je lidová kolem 60kč za lahvičku která vydrží roky.
Zkoušel jsem i jiné výrobky na čištění optiky, ale moc dobře to nefungovalo.

Závěr
Spreje proti mlžení nikdy nebudou 100% fungovat. Mnohem jednodušší je odstranit příčinu mlžení a to bývá rozdíl teplot na brýlích. Pára z vašeho potu se odpařuje a zkondenzuje na chladnějších brýlích. Takže používejte vzdušnou ochranu oličeje a umožněte vzduchu co nejlepší proudění kolem brýlí aby se pára mohla odvádět.

Batoh Condor Outdoor-Coyote

16. září 2017 v 18:40 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
Cena: 2100kčVideo recenze:


Nabíječky

16. září 2017 v 18:32 | Chuck |  Naše zbraně a recenze

Dnešní nabíjecí baterie nabízí luxus v podobě přijatelné ceny, nízké váhy a dostatečného výkonu pro naše zbraně. Ať už používáte jakoukoliv baterii od jakéhokoliv výrobce, je důležité se o ni starat co nejlépe, aby si udržela své parametry po celou dobu životnosti.
Každý typ baterie vyžaduje jinou nabíječku. Pokud žádnou nemáte a přemýšlíte co koupit, doporučuju vybrat nějakou namakanější, která zvládá všechny používané typy baterií. Pokročilá nabíječka nabízí bonusové funkce jako vybíjení, cyklování (opakované nabití/vybití a naopak) nebo nabíjení podle nastavených parametrů (např. nižší napětí pro dlouhodobé skladování). Pořízení kvalitní nabíječky je rozhodně krok správným směrem.

Kuličky

16. září 2017 v 18:22 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
6mm BBs

Na ukázku jak to nemá v kuličce vypadat: Jsou vidět vzduchové bubliny. Kulička za letu mění těžiště a to ji vychyluje ze směru.

Baterie

16. září 2017 v 17:39 | Chuck |  Naše zbraně a recenze

Fotky některých baterií které používám. Zhora NiCd,NiMH a Lipol:

Kolimátor Walther 2x30

16. září 2017 v 17:31 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
Cena: 300kč z bazaru (nový cca 1000kč)

Foto:

Kolimátor ACM 1x40

16. září 2017 v 15:58 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
Cena:550kč

Foto:

Kolimátor

16. září 2017 v 15:50 | Chuck |  Naše zbraně a recenze


Je optické zařízení pro snadné míření. Kolimátor na sklíčku zobrazuje tečku, která mění svojí polohu podle úhlu pohledu. Tečku vidí pouze střelec a cíl nic nevidí. Zásadní výhoda kolimátoru je, že kule letí vždycky za tečkou a vy neřešíte, jestli je tečka přesně uprostřed. Do kolimátoru se dívá oběma očima a díky kolimující (pohyblivé) tečce ani nemusíte lícit. Jde tak pohodlně střílet "od pasu", stačí tečkou překrýt cíl. Když nemusíte srovnávat pohled přes mířidla, ušetříte tím sekundu, která je často rozhodující. Běžné kolimátory nemají zvětšení což je výhoda, protože můžete oběma očima sledovat stále cíl a neztrácíte přehled o okolí. Při střelbě s kolimátorem nemíříte tak jako s klasickou optikou kdy musíte pracně zalícit, najít cíl a zamířit na něj střed záměrného kříže. U kolimátoru sledujete pohybující se cíl, který nespouštíte z očí a jen ho překryjete tečkou a pálíte.
Kolimátor ocení hlavně pokročilý střelec, který už umí mířit s pevnými mířidly. Začátečník rozdíl skoro nepozná a nikdy se nenaučí používat pevné mířidla. V reálu kolimátor zapomenete vypnout a na příštím hraní jste bez něj. Pak se hodí nosit náhradní baterku, nebo se nebát pevných mířidel.

MP5 PDW WE

16. září 2017 v 15:37 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
MP5 PDW (WE)
Cena: 3300kč

Po delším zvažování jsem si pořídil tuto krátkou zbraň od Cymy do budov a pro svižnější hru. Zbraň stála "pouze" 3300kč což je dobrá cena za takové zpracování.
Jedná se o celokovové provedení (kromě pažby a ručky které jsou z nylonu) s váhou okolo 3kg. Tělo zbraně je robustní a dobře sedí bez znatelných vůlí. Povrchová úprava mě lehce zklamala, protože barva není příliš kvalitní a najdou se místa kde je vrstva sloupnutá a znovu nastříkaná. Nakonec to působí tak, že povrch je takový "jetý". Zbraň lehce rozeberete vytažením kovových čepů a stejně tak lehce ji zase složíte. Hopup se nachází v předpažbí a stačí vytáhnout jediný čep k jeho dosažení.

Foto:

Plynovka FN SCAR WE

16. září 2017 v 14:25 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
cena: 8000kč

Goblinova plynovka od WE. Po krátkém provozu odešlo kladívko úderníku a zbraň skončila u mě na opravu. Kladívko jsem vyměnil, ale protože nebylo k mání nic originálního tak je tam od RAtechu za 900kč. Zbraň je pořád nefunkční, protože má nějakou výrobní vadu na těle a nezachytává se závěr. V praxi se to chová tak, že po výstřelu se vysype celý zásobník. Lidi na netu to řeší přihnutím těla, ale ti mají nějakou měkou slitinu zbraní Dboyi. U tohoto je to jakoby kalené takže s tím nehnu. Nepruží to, takže buď nic nebo se to ulomí celé. Jestli někdo ví co s tím tak pište.

Fotky: