Batoh Condor Outdoor-Coyote

16. září 2017 v 18:40 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
Cena: 2100kčVideo recenze:
Fotky v plné velikosti :

1) úvod - kritéria výběru
2) výběr batohu
3) vzhled, materiál, provedení, rezervoár
4) závěr

1) Při výběru nového batohu jsem hledal něco malého pro každodenní nošení. Na přenesení pár věcí s možností vzít batoh do lesa (na výlet, kolo nebo airsoft). Z mých požadavků na univerzálnost vyplývá i požadavek na kvalitu zpracování a materiál. Nejdřív jsem vybíral mezi nejmenšími batohy v objemu do 10L, ale to jsem brzo zavrhl. Po prozkoumání Mikyho batohu od Tasmanian Tiger s objemem 6L jsem usoudil, že potřebuju větší objem a víc kapes. Potřebuju něco, do čeho jde vzít malý nákup i mikina. Na druhou stranu pokud půjdu na lehko, chci, aby mě batoh neomezoval a nijak mi nezavazel. Ideální objem je teda 10-20L. Dál jsem chtěl vak na vodu a nějakou příjemnou barvu bez maskovacího vzoru (aby šel nosit do práce atd.) Vhodná barva je taková, na které není vidět bahno, když jedu na kole bez blatníků. Černá se lehce zašpiní a olivová by naznačovala mé povstalecké sklony, takže výběr barvy se omezil na pouštní odstíny TAN.
(Barva TAN a podobné: http://en.wikipedia.org/wiki/Tan_%28color%29

Nabídka malých batohů s rezervoárem je opravdu velká, ale s kvalitou výrobců je to už horší.
Z airsoftu dobře vím, jak dostává výstroj zabrat při prodírání se trním a křovím takže všechny levné (čínské) výrobce jsem zavrhl. Dělají sice všechno ve všem (různé velikosti, střihy, vzory), ale kvalita je pochybná a pro vydatnější použití bych se bál trhání, párání a destrukce.

V bodech vypíchnu kritéria výběru:
*každodenní použití = kvalitní provedení a materiál
*nenápadná barva použitelná do práce i do lesa
*objem batohu 10-20L
*centrální "velká" kapsa aby do ní vešla 2L PET lahev na výšku
*menší zvlášť přístupná kapsa na drobné věci (peněženka, klíče, atd)
*vak na vodu (s co největším otvorem pro snadnou údržbu)
*kompresní popruhy pro stažení prázdného batohu
*bederní a prsní popruhy aby se s batohem dalo pohodlně běžet / jet na kole
* možnost na batoh připevnit příslušenství = dostatek poutek nebo Molle systém
*cena do 2500kč

2) Výběr nebyl tak hrozný, protože kvalitních výrobců s přijatelnou cenou není mnoho a jejich nabídka je v kategorii menších středních batohů omezená. Malé batohy do 10L se nabízí snad ve všech možných maskovacích vzorech a větší jedno-denní (20-40L) taky. Menší střední batohy už jsou na tom hůř a převážně se nabízí v barvách TAN a podobných odstínech. Výběr jsem omezil na kvalitní výrobce Tasmanian Tiger a Condor. Většina středních batohů má objem rozdělený na dvě velké kapsy, do kterých se nedá dát nic velkého (2L pet lahev).
Po hodinách hledání na internetu jsem našel potenciálního kandidáta, který splňoval všechny požadavky kromě chybějících kompresních popruhů. Při dalším hledání jsem zjistil, že nejlepší ceny má eshop www.alfatactical.cz (zřejmě oficiální distributor pro ČR).
Rozhodl jsem se pro batoh CONDOR OUTDOOR - COYOTE s cenou okolo 2000kč.
Po pár mailech s e-shopem jsem znal přibližný objem cca 14L. Barva se podle fotky zdála hodně světlá, ale z Mikyho zkušenosti vím, že batoh bude v reálu o něco tmavší.

3) Batoh přišel poskládaný v tak malé krabici, že jsem se zalekl, aby nebyl příliš malý. Po rozbalení jsem našel batoh a vodní rezervoár s hadicí opletenou molitanovým rukávem v olivově zelené barvě (slouží hlavně jako ochrana hadičky proti slunci aby se v ní nemnožily bakterie).
Barva batohu je opravdu o něco tmavší než ukazují fotky v eshopu. Na fotkách je barva více béžová a v reálu je tmavší více písková k olivové. (Podle fotek je batoh pro holky, v reálu klidně pro kluky ).

Závěr:
Batoh můžu vřele doporučit! Používám jej zatím jen něco přes 3 měsíce, ale za tu dobu mi parádně posloužil. Při srovnání čínských batohů s rezervoárem mi nebylo líto investovat do něčeho kvalitnějšího. Ceny čín jsou okolo 1000-1500kč a připlatit si za kvalitnější věc už není taková hrůza.
 


Aktuální články

Reklama