Beretta M92F WE

15. září 2017 v 23:31 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
cena: 2500kč (morris CZ)

Foto:

Konečně jsem si splnil sen a pořídil jsem plynovou Berettu M92F. Jde o celokovové provedení od firmy WE. Hmotnost je 1170g a zbraň je v ruce příjemně znát. Při výběru pohonu jsem zvolil greengas (zbraň zvládá oba pohony při dokoupení druhého zásobníku na CO2 bombičky).
Zásobník je na 25 kuliček a na jedno pořádné naplnění plynu zvládne cca 50BBs. (Pořádné naplnění je asi 10-15s. Pro 25kulí stačí asi 5-10s). Po první sezóně mi přestal těsnit plnící ventil takže jsem koupil jiný. Klidně kupte dražší od jiného výrobce. Jsou složitější a mívají více kanálků a jejich provoz je mnohem bezproblémovější než u nejlevnějšího ventilu za 80kč. Drahé ventily se dají sehnat do 200kč. Jestli vás zajímá proč je zásobník oranžový tak vám odpovím otázkou. Zkoušeli jste někdy hledat černý zásobník v lese? :D
Hmotnost kulí si můžete určit díky štelovatelnému hopupu. Já používám 0,30g a letí to cca 25m rovně. To pro záložní kvér stačí. Na zbrani jsem nespokojený s provedením hopupu, který je dost jednoduchý a nestabilní. Hop gumu tlačí do hlavně malý šroubeček ( červík) který se samovolně povoluje. Nejde odhadnout míra účinku takže to po každém štelování musíte složit a zkusit. Při poslední rozborce jsem červík zvrchu zakápl sekunďákem tak to snad vydrží a pokud ne, tak kápnu přímo do závitu modrý Loctide. Celá zbraň jde lehce rozebrat a údržba je rychlá a jednoduchá. Přesnost kvéru není nijak závratná, ale na 50m se dá trefit člověk s trochou štěstí, což je na záložní kvér nevídaný výkon :)


+Kvalitní zpracování za dobrou cenu
+blowback - velký požitek ze střelby
+Velká energie projektilu (1-2J)
+Příjemná hmotnost 1170g
+Funkční pojistka
+Funkční závěrová pojistka - střelecká pohotovost

-povolující se hopup
-střenky jsou baculaté a neda se doporučit lidem s malýma rukama
-plnící ventil zásobníku po první sezóně odešel ( to je ale běžné a jde o spotřební zboží)

Hopup a hlaveň:

Měl sem hopup od výroby s nějakým otřepem a kule se mi zvedala o metr nahoru a do leva na 20m. Chybu sem lehce opravil lámacím nožíkem, ale při dalším ladění sem se připravil o hop gumu. Novou sem koupil u MorrisCZ asi za 40kč za kus, tak sem si vzal rovnou 3 pro jistotu :) Další už sem ale nezničil tak pohoda.

Hopup fixed:

Sexy červený puntík pod pojistkou spouště:

Hmotnost 1170g:

Přední mířidlo zvýrazněné bílým puntíkem. Zadní mířidla bez zvýraznění:


Video Beretta M92F WE greengas vs zavařovačka:

Beretta M9A1 ve slowmotion kompilace 240sn/s:


Video střelba na 50m:


Závěr:
Pistoli můžu jen doporučit. Používám ji už přes dva roky a zatím bez problémů. V porovnání s Coltem 1911 od KJW je zpracování horší a vnitřní díly se o sebe nějak brousí. Při pravidelné údržbě je vidět šedý film z kovu. Ale to je malá věc a na funkci to nemá zásadní vliv.
 


Aktuální články

Reklama