Brokovnice STTi- china gun

3. září 2017 v 0:47 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
cea:200
Kvalita a zpracování odpovídá nízké ceně kolem 200kč. Brokovnice má na sobě kýčovitě stříbrné plasty a tělo zbraně je tvořeno dvěma skořepinami spojenýma malými šroubky. Ty se po pár rozborkách nedají použít a budete muset šáhnout po izolačce a jiných.

Foto:


Zhodnocení zbraně:
+silná zbraň
+rychlé nabíjení
+zásobník na 220BB kuliček
+levná

-gravitační zásobník , hlaveň musí při nabíjení mířit dolů,
-občas vystřelí více kuliček nebo vypadnou z hlavně
-natahování brokovnice nemá pružinu= musíte rukou vrátit závěr do výchozí polohy
-nemá pojistku
-"china" zpracování není příliš kvalitní=samovolné otevírání zásobníku,vrzání,destrukce

Upgrade:
Výkon brokovnice vás mile překvapí a dostřel kolem 25m je pohodě. Přesnost není tak závratná, ale po čase, když budete mít zbraň "v ruce" trefíte i letící mouchu:)
Výkon brokovnice bych odhadl tak na 250-300fps.

Zvyšování výkonu není příliš třeba a silnější pružinu by skelet zbraně podle mého nezvládl !

Veškeré úpravy se teda týkají vzhledu zbraně a prodloužení její životnosti. Jako první jsem sundal stříbrný "chladič" z hlavně. Brokovnice vypadá trochu chudší, ale na funkci to nemá vliv. Další úprava byla obroušení stříbrné barvy z plastu tvořícího zásobník kuliček.
Tělo zbraně je asi o 5-10cm delší než samotná hlaveň, takže se nebojte ho zkrátit.

Další věc byla zatížení zbraně. S lehkou se špatně míří, když vůbec nesedí v ruce. V pažbičce najdete "china" beton na bázi rýže a špíny z podlahy. Takže vyhodit a vyměnit za kov. Já jsem použil kousky olova a nějaké ocelové harampádí. To vše jsem zalil tavnou pistolí, ať to tam moc nelétá. Další závaží lze usadit pod hlavní. Já sem použil malé ocelové kolečka, ale strčte tam cokoliv máte. Uvidíte, že rozdíl je příjemně znát.

Když už máte otevřenou zbraň, udělejte další úpravy. Všechny silově namáhané díly posilněte tavnou pistolí. Pochopíte to sami. Jen vyplňte slabší místa, kde se šetřilo plastem.
Další věc je vyvrtat díru do pažbičky pro navlečení kroužku na klíče. Pak můžete na zbraň použít nějaký popruh pro snadné nošení. Já používám kožené řemínky z Army shopu za 5kč/ks.
Dále můžete provrtat pažbičku a spojit ji dlouhým šroubem. To zamezí viklání pažbičky a vy budete moct krásně rozebírat a skládat svou zbraň.

Provrtaná pažbička:

HOP-UP
Netrvalo dlouho a dostřel zbraně se začal pomalu snižovat. Začal sem teda hledat inspiraci, jak to vykompenzovat. Řešení je hopup, který udává kuličce zpětnou rotaci a tím ji nadnáší.
Ten vyrobíte jednoduše:
Do hlavně asi 1cm od začátku (tam kde je píst a komora) vyvrtejte asi 3mm otvor a na něj přilepte matičku. Já jsem použil sekunďák a drží to dobře. Pak vemte šroubek pasující do matky a na jeho konec přilepte tak 3mm kousek gumy. Klidně zkoušejte různé materiály. Já sem použil co bylo po ruce.
Šroub zašroubujte do matky a dolů do hlavně by měl trčet jen kus gumy. Kulička po výstřelu nahoře zavadí o kus gumy a tím dostane zpětnou rotaci která ji za letu zvedá nahoru. Natočením šroubu můžete regulovat hopup. Proti povolování hopu bych do závitu dal modrý Locktide nebo aspoň lak na nehty nebo něco co zvýší tření. V nouzi při použítí obyčejných železných šroubů stačí kapka vody která to brzo trochu zarezne :)

Tímto se dostřel brokovnice dostal zpět na svých 25-30metrů, ale s opravdu rovnou trajektorií.

Výhoda šroubového hopupu je to, že můžete mít plnou kapsu náhradních hopup šroubů. Stalo se mi, že gumka odpadla a zpříčila se v hlavni. Tu sice dostanete ven pár výstřely, ale už jste bez hopupu. Nicméně, když šroub dotáhnete až k hlavni a ucpete dírů aby neunikal vzduch. Tak je zbraň normálně funkční i bez hopupu.

Závěr:
Se zbraní jsem byl velice spokojen a zažili jsme sní prakticky začátky airsoftu. První známky opotřebení a neduhy se dostavily asi za 3000 výstřelů, kdy některým rupla pojistka uvnitř zbraně nebo se pomalu zadíraly písty. Kryt díry v zásobníku byl volný už od novoty a chtělo to přelepit izolačkou:).

Takže pro všechny,kdo chtějí začít střílet doporučuju tuhle brokovnici nebo Smith&Wesson M3000 od výrobce CYBERGUN. To jsme si pořídili jako nástupce těchto zbraní. Cenový rozdíl byl minimální, ale výkon a zpracování až neuvěřitelné ! Dnes je s nabídkou brokovnic celkem problém, protože jejich kvalita není nic moc a jsou drahé jako prase.
 


Aktuální články

Reklama