Colt 1911 KJW

15. září 2017 v 23:59 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
cena:3800kč (Airsoft Morava)

Jahůdka si koupil novou pistoli na plyn. Jedná se o Colt 1911 v celokovovém zpracování z velice realistickými detaily. Po čase jsem zbraň odkoupil takže můžu napsat něco víc.

Foto:


Střelecká pohotovost: Po vystřílení kulí se závěr zasekne v zadní poloze.

Pojistka závěru:

Pistole má všechny prvky funkční a bez natažení závěru nejde ani zmáčknout spoušť atd. Zkrátka se chová maximálně realisticky. Zásobník má v sobě nádrž plynu, a jeho hmotnost je ohromující ! Celý dojem ze zbraně je velice dobrý a kvér působí robustně a pevně. Hmotnost zbraně se zásobníkem dělá 1010g což je pěkné číslo:) Střenky od Tanyo Koba jsou štíhlé a zbraň padne i do menší ruky. Těžiště je příjemně rozložené a dobře se drží i jednou rukou.
Po prvním výstřelu vás ohromí (někoho možná i ochromí) zpětný ráz závěru, který zapojí vaše svaly. Síla blowbacku se umocní zvukem těžkého robustního závěru. Další sekundu srovnáváte zbraň a znovu míříte. Každý výstřel provází oblak plynu který vám na pohled rozmaže cílovou zónu a vy máte pocit, že vaši kulku opravdu pohání žhavý rozpínající se plyn ! Používám kule 0,30g, v nouzi i něco lehčího. Těžší kule mají dobrou prostupnost džunglí na krátkou vzdálenost.

Parametry zbraňe shrnu v bodech:
+Vysoký požitek ze střelby
+Blowback -zpětný pohyb závěru
+vysoká energie projektilu (Odhadem 1-2J)
+kvalitní zpracování v kovu
+funčkní dlaňová pojistka
+funkční závěrová pojistka
+závěr se zasekne v zadní poloze po vystřílení kuliček -střelecká pohotovost
+regulovatelný hopup který se nepovoluje
+zvýrazněné mířidla bílýma tečkama


-pořizovací cena (kolem 3800kč)
-přesnost zbraně není nijak závratná. Na 15metrů trefíte plechovku od piva. Na 30metrů člověka.
-náklady za provoz ( green gas - 1000BBs cca 300kč)
-provozní teplota v rozmezí letních teplot 15°C-40°C ( při nízkých teplotách přemrazává těsnění-všechno trpí, nutná výměna těsnění)
-plnící ventil zásobníku nebyl žádný zázrak a po čase sem jej vyměnil za jiný neoriginální

Video z testování na zahradě: Po ruce byly jen 0,20g kule takže se hrozně zvedaly. Do tohoto kvéru by ideálně sedly tak 0,25/0,28/0,30g kule.

Fotky zbraně:

Hmotnost 1010g:

Střenky Tanyo Koba:

Ražení KJW:

Zvýrazněné mířidla bílou barvou:

Závěr:
Zbraň slouží dobře a po cca 1500BBs můžu říct že bez problému k plné spokojenosti. Vyšší cena stála za tu kvalitu zpracování. Kromě lehce ošoupané barvy na některých místech nedochází k žádnému broušení dílů. Při pravidelné údržbě není žádný problém a nejspíš to tak dlouho zůstane. Ve srovnání s Berettou M92F je Colt mnohem víc "agresivní" a mám s ním lepší požitek ze střelby. Je to nejspíš těžším závěrem a mnohem menším třením jednotlivých dílů které jezdí jako po másle :)
 


Aktuální články

Reklama