G36

16. září 2017 v 12:33 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
Cena: 3800kč

Smetákova nová zbraň od SRC je příjemně lehká díky plastovému tělu a doplňkům. Se sklopnou pažbou dobře padne do ruky. Integrovaná 3x optika mě velice překvapila a je průzračně čistá bez zkreslení. Na to, že je šířka skel docela malá, optika je dobře světelná - propouští hodně světla a i ve stínu v lese je cíl dobře vidět. Dlouhá hlaveň, pružina M130 v základu a integrovaná optika dělají z této zbraně dobrého kandidáta pro začínajícího ostrostřelce.

Známé problémy zbraně:
Stejně jako MP5, zbraně trpí na dětské nemoci s přepínačem střelby, který se po letech může vychodit a pak nefunguje spolehlivě. Vše se dá řešit údržbou nebo koupit náhradní díly, takže to není kritické.

Foto:


Pohled přes 3x optiku:G36C (JG)
Cena: 2500kč
Zkrácená verze G36 pro snažší pohyb v lese a budovách. V základu s pružinou M120 dává srovnatelné výsledky jako zbraně ve stejné cenové kategorii. Majitelé těchto zbraní jsou spokojení.

Foto:

A takhle to dopadá, když si doma zapomenete čep do zbraně:

Závěr:
Tyto zbraně jsou jedny z nejrozšířenějších spolu s AK, M4, MP5 a dalšími, takže je na ně dost náhradních dílů i doplňků. Kvalita, výkon i parametry jsou konkurence schopné, takže je jen na vás jakou zbraň si nakonec zvolíte.
 


Aktuální články

Reklama