Glock18 AEP CM 0.30

16. září 2017 v 0:47 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
cena: 1420kč

Měl jsem tuto zbraň na pár hodin v rukou, takže nebyl čas ani přečíst parametry na eshopech. Jedná se o elektricky natahovanou pistoli s možností střelby dávkou. Pistole je plastové konstrukce a působí kvalitním zpracováním. Plast je matný a zdá se být houževnatý a pružný. Můžu to srovnat s plastem u manuálních pistolí od ASG a je to velký rozdíl. I když na airsoftfóru někteří lidi nadávají na kvalitu zpracování, já bych to tak černě neviděl. Za tu cenu je zpracování až neuvěřitelné. Nikde nejsou žádné otřepy - pozůstatky vstřikování plastů do formy.

Foto:
Popis zbraně:
Pistole váží odhadem 0,75kg a je vyrobena z příjemného matného plastu. Ten vypadá houževnatě a odolně proti poškrábání. V porovnání s manuálkou CZ75 od ASG je to luxus. Zbraň je příjemně štíhlá do ruky a dobře se drží. Možná právě díky tomu plastu to moc neklouže v ruce a dobře se s ní manipuluje. Má možnost střílet jednotlivě nebo dávkou. Úsťová rychlost je průměrná jako u všech pistolí +-65m/s. Mířidla jsou zvýrazněné bílou barvou. Pojistka je funčkní jen na pravé straně zbraně. Vlevo je pouze imitace. Za zmínku stojí originální zásobník který je kovový a robustní. Zaručeně snese i zašlápnutí do země a hrubé pády. Spolkne 25-30kulí což není úplně málo.

Krátké video a test střelby bez poladěného hopupu s 0,20g kulema:


Baterie:
Napájení obstarává Ni-MH akumulátor který jsem neměl vytažený, takže přesně nevím počet článků ani kapacitu. Proti Ni-Cd bude trpět nižším samovybíjením, ale za nízkých teplot pod nulou se může projevit "bloknutí" kdy se baterie tváří jako vybitá, ale po zahřátí má plnou kapacitu. V balení byla přiložená nabíječka, kterou jsem neviděl, takže těžko říct jak moc kvalitní je. Nejspíš půjde o zdroj měkkého napětí, kdy nabíjecí čas musíte hlídat sami ručně. Před nabíjením je dobré baterii vybít, nebo adekvátně zkrátit nabíjecí čas aby se baterie nepřebíjela a nepřehřívala. To ji zásadně zkracuje počet cyklů. V praxi to může být 100 cyklů namísto 500, a proto se vyplatí kvalitní nabíječka a dodržovat postup.

Možnost upgradu na Lipol:
Na airsoftfóru i v samotných eshopech najdete zmínku o možnosti upgradu baterie. Jde to, ale musíte se rozmyslet, jestli to opravdu tak moc chcete. S kvalitnější baterkou rozhodně dosáhnete "tvrdšího" zdroje, takže se baterie bude téměř po celou dobu zdát jako nabitá a pokles přijde až na konci a docela rychle. U standartní baterie, která nedá takový vybíjecí proud je pokles napětí plynulejší a tím se prodlužuje odezva na spoušť. S upgradem ale nezískáte jen výhody. Vyšší napětí lipolky zvýší otáčky motoru (kadenci), což zkrátí odezvu na spoušť, ale kola dostávají více zabrat. Na fóru někdo psal, že po půl roce od upgradu se mu vysypaly kola.
Takže osobně bych se do výměny za lipol moc nehrnul. Jedině pokud by jste nebyli spokojení s výdrží a odezvou na spoušť.
Výměna samotná spočívá ve vytažení původní baterky a napájení nové kabeláže přímo do zbraně. Stávající baterie má kontakty vyvedené na plíšky. Po vložení do zbraně plíšky zajedou na kontakty ve zbrani a je to. U lipolky je nutné kontakty obejít. Detaily jsem nezkoumal, ale jedno je jasné už teď. Rozhodně se nevyplatí dávat cca 400kč za tuto úpravu. Pokud se nebojíte pájet, tak to zmáknete i sami.

Bez blowbacku:
Zbraň nemá blowback - zpětný pohyb závěru po výstřelu. Takže nemá ani střeleckou pohotovost i když pojistka na vypuštění závěru z pohotovosti na zbrani je a zdálo se mi, že má i nějakou funkci. To jsem usoudil podle jejího lehkého viklání ve zbrani. Pokud by se jednalo o kosmetický doplněk, mohli ho udělat přímo jako jeden kus. Manuál jsem dlouze nezkoumal, takže fakt nevím, jestli ten prvek něco dělá nebo ne.

Střelba dávkou:
Pistole má možnost střílet dávkou. Překvapila mě kadence která se pohybuje kolem 10BB/s. Nevím co na to říkají kola ve zbrani, ale umím si představit situaci, kdy se dávka může hodit. Až si vás bude jako snipera obcházet nepřítel, určitě ho můžete překvapít sprchou kulí. Stejně tak pokud se dostanete nepříteli do zad a budete mít cíle jako na dlani. Přepnete na dávku a trrrrrrrr, bude hotovo :)

Prodloužený zásobník:
S dávkou co střílí 10 kulí za sekundu by jste si moc dlouho nezastříleli. Existuje prodloužený zásobník který má být na 100BBs. Jeden takový jsem měl možnost otestovat a nešlo do něj nacpat víc než 80BBs. Jednalo se o plastový zásobník od Cymy za 250kč. Zásobník je opět z matného černého plastu, který připomíná materiál zbraně. Na fóru někdo psal, že zásobník má problém udržet kule a ty se můžou samovolně vychrlit ven. Zkoušel jsem zásobníkem klepat ve všech osách a kromě vyskočení jedné kuličky to bylo v pohodě. Jako alternativa se dá koupit kovový od Tokyo Marui což bude mastně drahé.

Parametry zbraňe shrnu v bodech:
+Levná zbraň ( 1420kč )
+Elektrický pohon - není třeba tahat plyn
+Nemá blowback -zpětný pohyb závěru- zkrátí dobu míření při rychlejší střelbě a tolik nerozhazuje
+Možnost střílet dávkou cca 10BB/s
+Kvalitní zpracování v plastu
+Zbraň je tichá
+Regulovatelný hopup s točítkem pro snadné nastavení
+Zvýrazněné mířidla bílou barvou
+-nízká úsťovka kolem 65m/s což je pro záložní zbraň ideální
-přesnost zbraně není nijak závratná. Na 15metrů trefíte plechovku od piva. Na 30metrů člověka.

Závěr:
Zbraň jsem měl v ruce jenom krátce a nemůžu posoudit její kvality z dlouhodobějšího pohledu. Podle zpracování odhaduju, že zbraň bude dobře sloužit mnoho let. Osobně bych se nebál s tímto hrát a pokud se to bude používat jako záložka, musí to vydržet.
 


Aktuální články

Reklama