Kolimátor Walther 2x30

16. září 2017 v 17:31 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
Cena: 300kč z bazaru (nový cca 1000kč)

Foto:


Měl sem zálusk na širší kolimátor ACM 1x50mm který prodával Bogno, ale už ho neměl tak mi místo něj nabídl 2x30 Walther za stejnou cenu. Nedalo mi to a kolimec jsem koupil. Za ty prachy to stojí.
Jedná se o kolimátor s 2x přiblížením a šířkou předního skla 30mm. Sklíčka jsou mírně zelené takže mířit v zeleném lese je celkem náročné. Má 7 jasů červené tečky a podobné provedení jako kolimátor od ACM. Pod šroubovacími víčky jsou skryté šrouby pro seřizování kolimátoru. Kolimec má otevírací krytky které se dají sundat. Držely tam opravdu dobře, dokud sem tu přední neztratil. Zadní jsem sundal a kolimátor používám bez krytek.
Díky 2x zvětšení kolimátor hodně ztrácí na své funkci a nedá se použít tak jak jste zvyklí. Nemíříte oběma očima, protože vám to mozek nepobere. Jedno oko by vidělo normálně a druhé 2x zvětšeně. I kvůli malé šířce skla musíte oko přiblížit až na pár cm ke kolimátoru. Tím se z něj stává spíš optika s pohyblivou tečkou namísto pevného záměrného kříže.
Další nevýhoda 2x přiblížení je, že vám zbraň může krutě zanášet a díky zvětšení to dobře vidíte. Pak budete mnohem více otrávení když nikoho netrefíte. S klasickým kolimátorem si prostě řeknete, že jste se asi netrefili a hrajete dál.
Naopak pokud máte dobře vyladěnou zbraň a letí vám to krásně rovně, pak si s přiblížením užijete. Tam kde končí rozlišovací schopnost vašich očí vám pomůže přiblížení. Do větších otevřenějších map se kolimátor dá vzít. Do lesa na kratší vzdálenosti preferuju širší kolimátor bez zvětšení.

Fotky kolimátoru:

Chybějící šroub používám na kolimátoru 1x40 od ACM.

Pohled přes kolimátor. Skla jsou lehce zelená.

Závěr:
Kolimátor jsem párkrát vyzkoušel a díky nepřesné zbrani jsem si to moc neužil. Časem jsem ztratil upínací šroub ze svého 1x40 od ACM takže sem si ho vypůjčil z tohoto kolimátoru. Teď je Walther na mém starém AK47 Cm028 který odpočívá na poličce s ostatními zbraněmi. Věřím že jeho čas ještě přijde !
 


Aktuální články

Reklama