MP5 PDW WE

16. září 2017 v 15:37 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
MP5 PDW (WE)
Cena: 3300kč

Po delším zvažování jsem si pořídil tuto krátkou zbraň od Cymy do budov a pro svižnější hru. Zbraň stála "pouze" 3300kč což je dobrá cena za takové zpracování.
Jedná se o celokovové provedení (kromě pažby a ručky které jsou z nylonu) s váhou okolo 3kg. Tělo zbraně je robustní a dobře sedí bez znatelných vůlí. Povrchová úprava mě lehce zklamala, protože barva není příliš kvalitní a najdou se místa kde je vrstva sloupnutá a znovu nastříkaná. Nakonec to působí tak, že povrch je takový "jetý". Zbraň lehce rozeberete vytažením kovových čepů a stejně tak lehce ji zase složíte. Hopup se nachází v předpažbí a stačí vytáhnout jediný čep k jeho dosažení.

Foto:


Parametry:
* úsťovka skoro 430FPS - 130ms ( nevýhoda, na krátkou vzdálenost smrtící až nepoužitelné )
* zesílené 7mm ložiska
* zásobník tlačák na 65BBs
* sklopná pažba
* délka 40-63cm

Nevýhody:
-Vysoká hmotnost. I přes kompaktní rozměry skoro nepoužitelné jako záložní zbraň
-Malá kapacita originálního zásobníku jen 65 kulí
-Sklopená pažba nedovolí zasunout spojené zásobníky ( z jedné strany ).
-Malá baterka a prokletý malý tamyia konektor. Až budu mít Deany, tak to předělám.

Ke zbrani jsem dostal čínskou baterku 9,6V NiMh 1200mAh. Po prvním nabití kvalitní nabíječkou ukazovala kapacitu 1650mAh (třeba jsem měl štěstí na kvalitu rýže=baterie). Uvidíme jak se baterka projeví po delším používání.
Zásobník na 65 kuliček je značně nedostačující pokud chcete střílet dávkou. S baterkou 9,6V je kadence minimálně 15 ran za sekundu.
První zkoušky ukázaly, že zbraň chce celkem těžké kule. Zatím nejlíp se jeví 0,28g které letí rovně asi 35metrů s hopem na minimum. Teď mám jenom 0,23g BLS a ty letí na 20 metrech asi 50 cm nahoru.
K přesnosti zbraně se teda zatím nemůžu vyjadřovat, ale snad to nebude tak hrozné.

Pár fotek:

Sklopná pažba je pevná jako skála a ani se nehne. Nevýhoda je, že ve sklopeném stavu omezuje prostor pro spojené zásobníky.

Přepínač střelby je tuhý a přesný.

Zadní mířidlo je stranově nastavitelné a má 4 otvory s různou velikostí. Největší díru zeshora propiluju pro rychlejší zamíření v šeru.

Hmotnost zbraně s prázdným originálním zásobníkem. 3,20kg.

Hmotnost zbraně s prázdnými spojenými kovovými zásobníky Cyma 2x130BBs. 3,44kg.

Vyrobené spojené zásobníky.

Video test kadence MP5 od výrobce JG+MP5K PDW.

Ztlumení hopupu výměnou hopgumy
Pořád sem nevěděl proč hopup tak strašně zvedá tak sem jednoho dne zbraň rozebral. Jde to lehce vytažením tří čepů. Po rozebrání hopupu jsem se zděsil, protože uvnitř byl tak odporný váleček v hop gumě, až to pěkné nebylo. Byl tvrdý jak šutr a díky tomu to strašně tlačilo na bobánek. Tak sem jej vyměnil za stejný kousek silikonové bužírky kterou sem používal při chytání ryb. Je to mnohem měkčí a hopup se dá regulovat v celém rozsahu (včetně střelby na hranici dostřelu). Ještě budu muset vlepit pod táhlo hopupu kus šmirgl papíru, ať se to pořád nepovoluje. V předpažbí v místě táhla je prokletý Tamyia konektor a nějak do toho drbe. Přechodem na Dean by se to ale mělo zlepšit.

Pár fotek:

Hlaveň je dost krátká a nijak zázračně přesná (neměřil sem).

Původní hopguma z lisovaných čínských hoven.

Silikonová bužírka.

Silikon je sice větší, ale aspoň 2x měkčí.

Závěr
Zbraň je velice příjemná do ruky a i přes svou vysokou hmotnost je dobře ovladatelná. Tím že je malá, můžete ji držet u pasu a to vás nevytahuje z rovnováhy ani při rychlejším pohybu. V budovách se nemusíte bát o zárubně a když někudy prolézáte zvládnete i střelbu jednou rukou.
Investice rozhodně nelituju už je kvůli kvalitnímu zpracování a vnitřnostem. Časem zjistím co zbraň doopravdy umí.

Závěr 2
Po ztažení hopupu jsem zkoušel jen pár druhů kulí. Jako použitelné se zdají 0,25 Ics ale Marui 0,28 se určitě taky neztratí. Jsou to asi nejkvalitnější kule co sem kdy měl a jen díky kvalitním kulím je tahle zbraň použitelná i na střední vzdálenosti. Lehké zkoušky při nižší teplotě kolem 10°C dávaly uspokojivé výsledky. Na 25 metrů soustřel 10cm s úspěšností asi 7/10.
 


Aktuální články

Reklama