Brokovnice S&W M3000

2. října 2017 v 20:37 | Chuck |  Naše zbraně a recenze
cena: 290kč

Zbraně byly staženy z prodeje :((Tyto brokovnice stály s dekorační slevou pouhých 290kč, což z nich dělá skvostné kandidáty na první zkušební zbraň pro začínající lovce lebek:) Brokovnice má zhruba 330fps, regulovatelný hopup, zásobník na 180BB kulí s rychloplničkou (tlačák).Nepotřebuje žádné úpravy a je nabušená už tak, jak ji rozbalíte. Nutno říct, že úplně každá brokovnice mírně zanáší doprava, ale stím se naučíte žít.

+vysoký výkon kolem 330fps, dostřel tak 25-35m
+kvalitní zpracování
+zásobník na 180BB kulí a integrovaný rychloplnící tlačák
+horní RIS lišta
+přesná hlaveň rovných 6,05mm

-Hopup komora "T" sežere poslední 3kuličky zásobníku - máte teda tak 9 výstřelů a pak musíte doplnit zásobník
-nemá mířídla
-zásobník musíte plácnout (jako holku po zadku), aby lépe vypadl. Hrozí zamáčknutí pojistky zásobníku do zbraně ! Nikdy nevytahujte zásobník jen pomocí pojistky. Vždy zásobník plácněte a skočí vám do ruky.


Brokovnice má luxusní dostřel a dobrou přesnost. Na 25metrů usadíte headshot, který ještě zabolí. HopUp je plynule regulovatelný a můžete si ho nastavit podle váhy vašich kuliček.

K brokovnici není prakticky co dodat. Snad jen, že není na škodu čas od času stříknout silikonový olej do hlavně i zásobníku.

Moje první M3000 brokovnice začala po 5000 ranách slábnout víc a víc, až sem se rozhodl ji rozebrat. Vyskákaly na mě díly a teď babo raď. Při různých pokusech sem si ulomil plastovou osu jednoho silového dílu (který drží zajištěný natažený píst).
Osu jsem nahradil silným měděným drátem a zbraň už umím složit aby fungovala. ALE !
Pořád mi přebývá jeden díl,který nevím kam dát :D. Odstup několika měsíců a už nevím co kde kam. I když to jsem nevěděl ani předtím.

Tak přihodím jen fotky pro ilustraci. RIS lišta nabízí široké použití pro různé doplňky jako svítilny,optiku atd..
Až příjdu na to, kam patří poslední díl, šoupnu sem videjko jak na to:)


Bílý čtvereček je suchý zip, na který příjde malé zrcátko. Když potřebujete vidět za roh a nechcete riskovat spršku kulí.
Na natahování je další sucháč a na něm mikrospínač pro svítilnu. Je to pohodlné a jde to dát rychle pryč. Taktické kukátko má přiblížení 4x a stálo 40kč u vietnamců. Krychle má druhou půlku takže stálo jen 20kč:) Do kukátka jsem vlepil záměrný kříž pro lepší orientaci v prostoru. Kukátko je plastové a zkresluje. Je sním těžké najít tu zprávnou vzdálenost ve vegetaci, kam vlastně chcete zaostřit zrak. Ale pro pozorování, když si nejste jistí, jestli vidíte strom nebo nepřítele je to dobré.

Videjko taktická svítílna - dálkový spínač


Rozborka brokovnice+ upgrade pružiny
Zbraň se rozebírá celkem rychle a zvládnete to vklidu do dvou minut. Na videjku sem zapoměl napsat každou maličkost, tak čtěte dále, ať to nemusíte dělat víckrát.

Nejdřív sundejte horní kryt s RIS lištou. Drží jen na dvou šroubech. Pak pažbičku, která drží jen na jednom dlouhém. Pažbička je zašroubovaná v matce, která je volně vložená v loži mezi skořepinama zbraně. Tak ji tam nezapomeňte dát, až budete zbraň skládat !

Dále odšroubujte hlaveň. Tu drží 4šroubky. Následuje tělo zbraně na dvou šroubech.
Teď musíte hlaveň povytáhnout dopředu, aby šly skořepiny oddělit. Skořepiny zbraně drží pohromadě díky pojistce, tak do škvíry narvěte šroubovák a pomožte tomu. Zároveň si přidržujte obě skořepiny u sebe, abyste mohli kontrolovat rozlet součástek :)
( Jak sem nahoře psal, že mi jedna součást přebývá, tak to byl asi nějaký černý pasažér, protože by tam nikam nevešel takový díl! :D:D )

Všechno je teďka volné a lehce vytáhnutelné. Můžete prozkoumat HOPUP komoru a zjistíte, proč všechny kule zatáčí trochu doprava. Gumička v hopupu je totiž na křivo a to samé gumové "lože" ve kterém si kulička ustele před vystřelením. To se podle mého docela promítá to dráhy letu.

Původní pružina je docela krátká a tak sem tak narval dlouhou z brokovnice STTi . Nabíjí se tak o 1/3 hůře, ale výsledky jsou !

Usaďtě díly podle obrázku a přidržte si napružené pohyblivé části něčím plochým, aby jste mohli skořepiny zaklapnout. Nezapomeňte na matičku pro pažbičku ani na pojistku zásobníku. Jakmile díly spojíte, nastrčte na tělo zbraně váleček z pažbičky (drží oba díly). Sešroubujte tělo a pak příjde připojení hlavně. Plastové lišty zastrčte do otvorů ve zbrani a překonejte odpor až na doraz ! Tady to hnusně zarachotí a máte neblahý pocit, ale dělal sem to aspoň 15x a všechno je OK. Pak můžete zkusit vystřelit, vše by mělo být OK.

Takže nakonec to netrvalo ani 5minut a zbraň je krvelačný zabiják. Jsem zvědav jak dlouho upgrade vydrží vzhledem ke zpravované osce silového dílu, která je jen z měděného drátu.

Video jak složit zbraň:

Výsledek posuďte sami: Foťák má limiter na vstupu zvuku, takže moc není slyšet rozdíl v síle ani zvuk rozbitého skla.

Zkouška síly na zavařovčce:

Podložení pružiny
Výměna pružiny přinesla luxusní výsledky, ale vybralo si to svoji krutou daň. Zbraň rapidně rychle ztratila výkon asi po 3000 výstřelech. Píst je unavený a už netěsní tak dobře jako u originálu. Pravdou je, že tuning proběhl na zbrani která měla tak 10 000 výstřelů prakticky bez údržby. Takže uvidíme jak dlouho vydrží další upravené zbraně.

Prozatím tuning za větší pružinu NEDOPORUČUJU !

Pokusy jsme zjistili, že k dosažení podobného výkonu jako u větší pružiny, stačí opravdu málo. Originál pružina se podloží kroužkem nebo matkou u které srazíte pilníkem hrany (tak aby volně vlezla do těla pístu.
Váleček může být dlouhý do 14mm. Delší váleček způsobí to, že se píst nezajistí a kule vystřelí po každém dotažení závěru. Zatím jsou upravené dvě zbraně. Jedna má 14mm podložení a druhá jen asi 8mm (nerezová matka). Rozdíl skoro není patrný.

Výsledky:
Originál prostřelí čelní stěnu krabice a v druhé stěně udělá důlek. Podložená 8mm verze proletí oběmi stěnami a ještě udělá jeden nebo dva neblahé odrazy po pokoji.
14mm verze prostřelí krabici a pak zvládne ještě tak 4 odrazy od stěn.

Fotka zkušebního zásahu 8mm Verze přes krabici. Hlaveň byla hned u kartonu, cíl tak 20 cm za krabicí. (Cílem byl Miky. Obětoval se výzkumu ):

 


Aktuální články

Reklama