Gopro Hero3 Black edice

11. února 2018 v 19:19 | Chuck |  Mix
Kameru jsem koupil hlavně kvůli schopnosti natáčet videa v 60 snímcích za sekundu. Vymoženosti jako wifi, 2,7K rozlišení, Protune mód a ostatní pro mě nebyly priorita. Co naopak ocením je možnost točit vysokorychlostní video s 240 snímky za sekundu při rozlišení WVGA (800x480px).

Kamera s UV filtrem a několika vrstvami průhledné fólie na displeji:


Parametry kvůli kterým jsem kameru vybral:

*Full HD rozlišení 1920x1080 při 60fps a 33Mbps
* Možnost natáčet slowmotion při 240fps ve WVGA
*Vodotěsný obal do 40 metrů
*Mechanicky odolný kryt proti zásahu při airsoftu
*Z hero2 mám hodně doplňků a příslušenství
*Přijatelná cena 13000 kč

Ukázka vysokorychlostního snímání 240sn/s při 800/480px:


Kamera má vodotěsný kryt, který bylo nutné upravit na maskáčový vzhled. Opět sem šáhl po papírové pásce a voskovkách (jsou vodotěsné). Chtěl sem koupit kryt s vytaženými kabely pro extérní napájení, ale byl strašně drahý (i když vodotěsný). Nepotřeboval jsem vodotěsné pouzdro, tak jsem z Číny objednal běžný vodotěsný kryt a pilníkem do něj udělal díru pro USB kabel. Čínskému krytu bych stejně nevěřil natolik, abych to celé ponořil do vody. Cena čínského krytu byla kolem 15 dolarů.

Kryt s dírou pro kabel:

Kryty s reflexní nálepkou proti utopení:

Kamera s kamufláží:

Výdrž baterie je v porovnání s Hero2 žalostná. Plně nabitá baterka dá maximálně 50 minut provozu (bez zapnuté wifi). Proto sebou nosím plno náhradních baterek. Ty přehazuju, když se to nejmíň hodí klasicky uprostřed boje. Mám 9 náhradních baterek a občas se povede je použít úplně všechny. Ne všechny jsou stejně kvalitní, takže sem nějaké raději vyřadil. Kapacitu měly dobrou, spíš kvalita kontaktů je mizerná a brzo se unaví. Není nic horšího než nespolehlivá technika!

Obrazová kvalita je špičková za dobrého osvětlení. V šeru narůstá šum a stačí i letní stín v lese a obraz už trpí na slévání pixelů a přepaly. Díky 60fps je obraz krásně plynulý i když třeba není nejkrásnější právě díky šumu.
Co se týče zvuku, ten je několikanásobně lepší než u Hero2. Kamera má propracovaný limiter, který mění zesílení a srovnává všechny zvuky do podobné intenzity. Pak můžete slyšet burácení motorů i řeč přihlížejících na jednom záznamu. Před Hero3 jsem to nikdy nikde neviděl fungovat uspokojivě.

Ke kamerám mám plno příslušenství, které jsem buď měl, vyrobil, nebo koupil levněji v Číně.
Pro natáčení makro videa jsem objednal makro 10x předsádku. Předsádka samotná má závit s průměrem 57mm a je našroubovaná na vyklápěcím držáku. Celý držák je nasazený na vodotěsném krytu kamery a zajištěný šroubkem. Předsádka se dá na pantu odklopit do strany, což se hodí. Uchycení na vodotěsné pouzdro umožňuje použití v extrémních podmínkách. Závit s průměrem 57mm můžu využít i pro polarizační filtr. S
Kameru někdy používám na aktivním stabilizátoru s externím mikrofonem, takže výsledky jsou mnohem lepší než při držení v ruce.
 


Aktuální články

Reklama