Stabilizátor 3X STorM32 OlliW

11. února 2018 v 19:20 | Chuck |  Mix
Doba pokročila, ceny šly dolů, tak jsem koupil "plnotučný" stabilizátor se 3mi osami. Čínské podzimní slevy srazily cenu k 50usd (1000kč) takže nebylo co řešit. Stabilizátor měl být "ready to use", připravený k použití. Po připojení k napájení se ale nic nedělo. Podle blikání stavové Led diody jsem vydedukoval problém s IMU na I2C sběrnici. Ke gimbalu nebyl žádný návod, takže jsem čerpal rovnou z webu autora (OlliW Wiki).

Po připojení přes usb se bez problému nainstaloval ovladač a spojení proběhlo hned napoprvé bez problému. Verzi svého SW jsem vygooglil podle informací vytištěných přímo na kontroléru. Nastavení je obdobné jako u předchozího stabilizátoru. PID hodnoty jsem zatím nechal výchozí. Potřeboval jsem jen nastavit přepínání režimů a parametry follow módu (Pan).

Stabilizátor je na podobné platformě jako jeho předchůdce. Proto byla montáž jednoduchá. Stačilo vyloupnout silent bloky a pod horní nosnou platformu zavěsit nový stabilizátor.
Princip použití a ovládání je stejný jako u předchozí verze až na drobné rozdíly. K této verzi jsem připojil malý Joystick pro ruční změnu polohy kamery. Gimbal tak jde použít jako klasický stativ, kdy kamera míří na jedno místo.

Nahoře je vidět třetí motor pro svislou osu:Joystick pro ruční ovládání polohy:


Tichý mikrospínač pro změnu režimu:

Největší výhoda dvou IMU jednotek je možnost mířit přímo nad sebe:

IMU na šroubech M3x6mm. Bez pořádného upevnění nemá cenu strojek kalibrovat.

Kabely prochází skrz osy motorů:

Celkový pohled zezadu:

Detail displeje. Nemá kdovíjaký kontrast, takže je obraz celkem vyblitý:

LED driver je snižující měnič s proudovým omezením:

Feritový odrušovací kroužek už přímo od číňana:
 


Aktuální články

Reklama